Araştırma ve Geliştirme

Milyonlarca kişiyi tehdit eden kanser, solunum, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalık alanlarına odaklanan AstraZeneca, yılda ortalama 5,8 milyar dolarlık AR-GE yatırımıyla 18 ülkede üretim yapıyor, ilaçlarını yüzlerce ülkede sağlığın hizmetine sunuyor.


Bugün var olan pek çok hastalığın gelecekteki tedavisi, yeni ortaya çıkan veya hâlâ keşfedilmemiş hastalık mekanizmalarının keşfedilmesinde saklıdır. Hastalara hizmet vermenin en iyi yolunun bilime odaklanarak, bu mekanizmaları keşfetmek ve yeni, hedefe yönelik tedaviler geliştirmek olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden AR-GE faaliyetleri bizim için çok önemli ve önemli olmaya da devam edecek.AstraZeneca'nın 3 stratejik AR-GE merkezi

Stratejik önceliklerimizden biri “Bilimsel Liderlik”tir ve hedefimize kültürümüzün ve bilimi uygulama şeklimizin dönüşümü de dahildir.

Bu bağlamda attığımız önemli adımlardan biri, Ar-Ge merkezlerimizin biyolojik bilim gruplarına olan yakınlığını artırmak olmuştur.


Gaithersburg

Ulusal Sağlık Enstitüsü ve Johns Hopkins Üniversitesi ile bağlantıları bulunmaktadır. Maryland Bölgesel Biyoteknoloji Forumu'na aktif katılımımızın yanı sıra yerel akademi ve devlet kurumlarıyla işbirliklerimiz aracılığıyla bölgesel biyoteknoloji ekosisteminin büyümesinde üzerimize düşen görevi yerine getirmekteyiz.

Göteborg

Karolinska Institutet ve Medicon Valley ile bağlantıları bulunmaktadır.

Cambridge

Üniversite ve birinci sınıf biyolojik bilim topluluğu ile bağlantıları bulunmaktadır.Boston ve Şanghay'da

Ayrıca, Boston ve Şanghay'da laboratuvarlarımız bulunmaktadır.

Daha fazla bilim insanının küresel olarak tanınan biyolojik bilim gruplarının yakınında çalışıyor olması, işbirliği ve ortaklıklar için birinci sınıf yeteneklere ve olanaklara erişmeyi kolaylaştırmaktadır.

İşbirliği geliştirmek için ekiplerin bir araya getirilmesine ve yaptığımız her işin merkezine bilimi ve hastayı koyan daha aktif bir ortam oluşturulmasına yardımcı olmaktadır.