Kullanıcı Şartları


Bu Kullanım Koşulları, bu web sitesinin ve AstraZeneca Türkiye’nin sponsor olduğu ve bu Kullanım Koşullarına link veren diğer web sitelerinin ilgili kısımlarının kullanımı için geçerlidir. Söz konusu diğer web sitelerinin sahiplerinin kendi, ilave kullanım koşulları da olabilir. AstraZeneca Türkiye’nin kurumsal iştiraklerinin de kendi Kullanım Koşulları olabileceğine dikkat edilmelidir.

1. Bu Sitenin Kullanımına İlişkin Kurallar, Kuralların Kabulü ve Kuralların Revizyonları

Bu siteyi ziyaret ettiğinizde bu Kullanım Koşullarına uymayı kabul etmiş sayılırsınız. AstraZeneca Türkiye, bu Kullanım Koşullarını herhangi bir zamanda güncelleyebilir. Güncellemeler bu siteyi kullanmanızla ilgili olacağından, güncel Kullanım Koşullarını incelemek için bu sayfayı zaman zaman ziyaret etmeniz gerekmektedir.

2. Tıbbi Bilgiler / Hastalıklar

Bu web sitesinde yer alan ürün bilgileri, AstraZeneca Türkiye tarafından sadece genel bilgi amaçlı olarak sağlanmaktadır. Amaç eksiksiz tıbbi bilgi ya da tavsiye vermek değildir. Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir. Tıbbi bir rahatsızlığınız olması halinde derhal kendi doktorunuzu veya sağlık hizmeti sağlayıcınızı görün. Kişiselleştirilmiş tıbbi teşhis veya hastaya özel tedavi tavsiyeleri sunmamaktayız. Bir çok ilaca ve tıbbi cihaza erişim sadece reçete mümkündür. Sağlık mesleği mensupları ürünün kullanma talimatından tüm tıbbi bilgileri edinebilir. Diğer yandan, web-sitemizdeki belirli bölümler yalnızca sağlık mesleği mensubu olduğunu kabul ve taahhüt eden web sitesi ziyaretçilerine tahsis edilmiştir ve onların erişimine açıktır. Bu bölümlere sağlık mesleği mensubu olmayan ziyaretçilerimizin erişimi kesinlikle yasaktır.

3. Dünya Genelindeki Ürünler

Burada belirtilen bazı ürünler tüm ülkelerde aynı Ticari Marka ile satılmayabilir. Bu Sitede belirtilen ürünler, kullanıcı ülkeye bağlı olarak farklı resmi gerekliliklere tabi olabilir. Sonuç olarak, ziyaretçilere bu Sitenin veya belirli bölümlerinin sadece belirli uzman kullanıcılara veya sadece belirli ülkelerdeki hedef kitlelere yönelik olduğu bildiriminde bulunulabilir. Bu ürünlere ilişkin bilgiler ülkeler arasında farklılık gösterebilir. Siteyi ziyaret eden kişiler yerel tıbbi kaynaklardan ve düzenleyici makamlarından kendi ülkeleri için geçerli bilgileri öğrenmelidir.

4. Bilgilerin Kullanımı

Bu sitedeki metinler, resimler, ses ve video dosyaları dahil bilgileri sadece ticari olmayan kendi şahsi amaçlarınız için indirebilir veya kullanabilirsiniz. Bu bilgileri AstraZeneca Türkiye’nin izni olmaksızın ticari amaçlarla kullanamazsınız veya yeniden kullanamazsınız. İndirdiğiniz her türlü materyalin içeriğindeki her bir telif veya diğer mülkiyet hakkı bildirimini saklamanız ve aynen kullanmanız gerekmektedir. Bu sitede gördüğünüz veya okuduğunuz her şeyin aksi belirtilmedikçe telif hakkı ile korunduğunu ve AstraZeneca Türkiye’nin yazılı izni olmaksızın kullanılamayacağını kabul etmeniz gerekmektedir. AstraZeneca Türkiye, sitede görüntülenen materyalleri kullanmanızın AstraZeneca Türkiye’ye ait veya bağlı olmayan üçüncü tarafların haklarını ihlal etmediğini beyan veya taahhüt etmemektedir. AstraZeneca Türkiye size bu sınırlı yetki dışında Bilgilerle ilgili herhangi bir lisans veya hak vermemektedir.

5. Ticari Marka / Mülkiyet Hakları

Aksi belirtilmedikçe, sitede geçen tüm ürün isimlerinin, büyük punto ile veya ticari marka sembolü ile birlikte geçip geçmemesinden bağımsız olarak, AstraZeneca’nın ticari markaları olduğunu kabul etmeniz gerekmektedir. Bu Site aynı zamanda AstraZeneca Türkiye’ye ve/veya diğer taraflara ait patentler, tescilli bilgiler, teknolojiler, ürünler, prosesler veya başka mülkiyet hakları içerebilir veya bunlara referansta bulunabilir. AstraZeneca Türkiye’ye ve/veya diğer taraflara ait söz konusu ticari markalar, patentler, ticari sırlar, teknolojiler, ürünler, prosesler veya diğer mülkiyet haklarına ilişkin olarak size hiçbir lisans veya başka bir hak verilmemektedir.

6. Bize Verdiğiniz Bilgiler

Gizlilik Politikamız kapsamındaki bilgiler dışında Siteye gönderdiğiniz her türlü bilgiye “gizli olmayan bilgi” olarak muamele edilecektir. Gönderdiğiniz her türlü bilgi tüm amaçlarla AstraZeneca Türkiye’nin mülkiyetine geçer. Ayrıca, AstraZeneca Türkiye sitesine gönderdiğiniz fikirleri size hiçbir ücret ödemeksizin kullanmakta serbesttir.

7. Garantilerle İlgili Yükümlülük Reddi

AstraZeneca Türkiye sitedeki bilgilerin doğru ve güncel olması için makul ölçüde çaba gösterse de, bilgilerde geçersizlikler veya hatalar olabilir. AstraZeneca Türkiye, istediği zaman, önceden bildirimde bulunmaksızın bilgilerde ve bu bilgilerde yer alan ürün ve programlarda değişiklik yapma veya siteyi kapatma hakkını saklı tutar. AstraZeneca Türkiye bilgilerin herhangi birinin doğruluğuna ilişkin beyan veya taahhütte bulunmaz ve sitenin içeriğindeki hatalarla veya eksik bilgilerle ilgili yükümlülük veya sorumluluk kabul etmez. Tüm bilgiler “olduğu gibi” sunulmaktadır. AstraZeneca bu sitedeki bilgilerin eksiksizliği veya doğruluğuyla veya olası kullanımıyla ilgili herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle, bilgiler siteyi ziyaret eden kişiler tarafından dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir. Ne AstraZeneca Türkiye ne de bu sitenin hazırlanmasında, üretilmesinde veya size sunulmasında rol alan başka bir taraf bu siteye erişimden, sitenin kullanımından veya kullanılamamasından, veya site içeriğindeki hatalar veya eksik bilgilerden kaynaklanan doğrudan, arızi, sonuçsal, dolaylı veya cezai zararlardan sorumlu olmayacaktır. Bazı yargı yerleri zımni garantilerin hariç tutulmasına izin vermemektedir; bu nedenle yukarıdaki sorumluluk reddi sizin için geçerli olmayabilir. AstraZeneca Türkiye aynı zamanda bu siteye erişiminizle bağlantılı olarak bilgisayarınızın veya diğer donanımınızın görebileceği zararla veya bunlara bulaşabilecek virüslerle ilgili sorumluluk kabul etmez ve bunlardan sorumlu olmayacaktır.

8. Diğer Sitelere Linkler

Bu sitenin ziyaretçilerini ilgilendirebilecek konularda veya kolaylık sağlamak amacıyla üçüncü taraf sitelere linkler verilebilir, link verilmiş olması bu sitelerin onaylandığı anlamına gelmemektedir. Siteden ayrılırken, size üçüncü taraf sitelerin kullanım koşullarının ve gizlilik politikasının farklı olabileceği bilgisini vermeye çalışacağız. Bununla birlikte, AstraZeneca Türkiye üçüncü taraf sitelerdeki içeriğin doğruluğu veya yasallığı konusunda herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Üçüncü tarafların gizlilik uygulamalarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyiz.

9. Bu Siteye Gönderilen Bilgiler

AstraZeneca Türkiye bu sitedeki tartışmaları, yayınları ve vb. paylaşımları takip etmeyi veya incelemeyi taahhüt etmemektedir. Gönderilmiş içerikten kaynaklanan herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmemektedir. Yasa dışı, tehdit edici, karalayıcı, onur kırıcı, müstehcen, skandal yaratıcı, pornografik veya küfür içeren materyaller veya suç olarak kabul edilebilecek, hukuki yükümlülüğe yol açacak veya yasaları başka bir şekilde ihlal edecek davranışlar teşkil edecek veya bu davranışları teşvik edecek materyaller yayınlamanız veya iletmeniz yasaktır. AstraZeneca Türkiye, bu gibi bilgi veya materyalleri iletmesini talep eden veya bu yönde direktif veren adli makamlar ve mahkemelerle tam işbirliği içinde olacaktır. Uygun gördüğümüzde, derhal ve bildirimde bulunmaksızın, kullanıcının siteyi kullanmasını önlemek ve siteye kullanıcı tarafından gönderilen bilgileri, verileri ve içeriği kaldırmak gibi düzeltici eylemlerde bulunabiliriz.