AstraZeneca, bilim alanında faaliyet gösteren en iyi 20 şirketten biri seçildi

Science Magazine tarafından gerçekleştirilen ankete göre AstraZeneca bir kez daha, dünyanın bilim alanında faaliyet gösteren en iyi 20 işvereninden biri seçildi ve listede yerini aldı.

AstraZeneca, dünyanın en prestijli akademik dergilerinden biri olan Science Magazine’in gerçekleştirdiği ankette, bir kez daha bilim alanında dünyanın en iyi 20 işvereninden biri seçildi. Dünya genelinde ilaç, biyo-ilaç ve biyoteknoloji alanlarında çalışan 8 binin üzerinde bilim insanının katıldığı ankette çalışanlara, çalışma kültürüne, etik değerlere ve sosyal sorumluluğa saygı gibi değerler kriter olarak alındı.

AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Ecz. Serkan Barış, görüşlerini şöyle özetledi: “Bilim alanında imza attığımız başarıları böylesine gurur verici bir ödülle taçlandırmak harika bir duygu. Bu haber, işlerini en iyi şekilde yapan bilim insanlarımız ve yaptıkları işe tutkuyla bağlı olan çalışanlarımız için de son derece motive edici bir gelişme. AstraZeneca olarak, hastalara yeni tedavi seçenekleri sunmak için bilimin öncü gücüyle çalışan son derece yetenekli ve tutkulu bilim insanlarından oluşan bir ekibe sahibiz. Elde ettiğimiz bu başarı aynı zamanda; dönüşüm yaratan tedaviler geliştirdiğimiz, gelişmiş ve çığır açan bilimsel yaklaşımımızı erken aşamadaki projelerimizde kullandığımız ve binden fazla makalemizi yayınladığımız rekor kıran başarılarla dolu bir yılı ifade ediyor. Ayrıca hastalara daha faydalı olacak sonuçlar sunabilmek için bilimi en iyi biçimde kullanmaya olan güçlü taahhüdümüzün bir kanıtı olarak öne çıkıyor.”

 

AstraZeneca Hakkında 

AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler - renal & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tr adresimizi ziyaret edebilir veya https://www.linkedin.com/company/astrazeneca/ ile Linkedin'den, https://www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ ile Facebook'tan, https://www.instagram.com/astrazenecaturkiye/ ile Instagram'dan takip edebilirsiniz.