AstraZeneca Gelişim Kampanyası bu yıl 4 farklı ilde, 5 farklı lokasyonda gerçekleşti

Çalışan gelişimini en önemli önceliklerinden biri olarak belirleyen AstraZeneca Türkiye, yıllık “Gelişim Kampanyası” etkinliklerini bu sene de konuk konuşmacılar, eğitimler ve atölye çalışmalarıyla gerçekleştirdi. Global AstraZeneca ile paralel olarak 21-25 Ekim tarihleri arasında İstanbul Avrupa yakası, İstanbul Anadolu yakası, İzmir, Ankara ve Adana’da düzenlenen etkinlikler, sadece mesleki gelişime yönelik değil, çok farklı başlıklarda birbirinden başarılı ve etkileyici konuşmacılara ve çalışmalara ev sahipliği yaptı. 

Çalışanlarının gelişimini insan kaynakları yaklaşımının temeline alan AstraZeneca Türkiye, “Gelişim Bir Sonraki Adım Bizim” sloganıyla 2015 yılında hayata geçirdiği ve yıllık bazda gerçekleştirdiği Gelişim Kampanyası’yla bu yıl da birçok önemli etkinliğe imza attı. 21 – 25 Ekim tarihleri arasında İstanbul Avrupa yakası, İstanbul Anadolu yakası, İzmir, Ankara ve Adana’da gerçekleştirilen etkinliklerde kurum içi konuşmacılar ve kurum dışı konuşmacıların katılımıyla birçok önemli konuşma ve atölye düzenlendi.  

Etkinlikte Cem Seymen, Özgür Demirtaş, Bager Akbay, Aret Vartanyan, Dilek Livaneli, Nevval Sevindi ve Seda Kansu gibi başarılı isimler konuşmacı olarak yer aldı. Çalışanların fiziksel olarak bulunamayacakları etkinlikleri takip edebilmeleri için konuşmalar internet üzerinden canlı olarak da yayınlandı.

Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ndan Sürdürülebilirliğe, alanında uzman konuşmacıları dinleme fırsatı

Bir hafta boyunca süren etkinliklerde çalışanlar, sadece mesleki gelişime yönelik konularda değil, çok farklı başlıklarda Cem Seymen, Bager Akbay, Aret Vartanyan, Dilek Livaneli ve Özgür Demirtaş gibi başarılı ve etkileyici konuşmacıları dinleme şansı yakaladı. Ayrıca, AstraZeneca globalden üst düzey yöneticiler de kampanya boyunca canlı yayınlar aracılığıyla çeşitli konularda konuşmalar yaptılar. 

Ayrıca, “Gelişim Kampanyası” haftasında, Meme Kanseri Ayı kapsamında  AstraZeneca’nın desteği ve Pembe Hanım Kanserli Hasta ve Yakınlarıyla Dayanışma Derneği’nin işbirliğiyle hastalık farkındalığını arttırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, Pembe Hanım Kanserli Hasta ve Yakınlarıyla Dayanışma Derneği’nden Nevval Sevindi ve Seda Kansu konuşmacı olarak yer aldılar. Sevindi ve Kansu, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında “Zaman KaybetMEMEk Elinde” başlığı altında bir konuşma yaptılar. Meme kanseri farkındalığı  kapsamında bir başka konuk ise “İyilik Kolyeleri” ile birlikte Ayşe Arman oldu. Sürdürülebilirlik alanında yaptığı çalışmalarla da bilinen AstraZeneca, etkinliğe bu alandan konuşmacılar da davet etti. Konuşmacılar arasında “Sürdürülebilir Ekonomi” üzerine konuşan Cem Seymen, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk 5.0: ‘Sosyal Sorumluluk’” başlığıyla konuşma yapan Aret Vartanyan, “Bir Dilek Yetmez” isimli konuşmasıyla Dilek Livaneli ve “Gelecek Beklenilenden Daha Hızlı Gelecek” konuşmasıyla Özgür Demirtaş yer aldı.

Sürdürülebilirlik adına farkındalığı arttırma amacıyla yapılan atölye çalışmalarında çalışanlar, AstraZeneca ofislerinde kullanılan atık kağıtlardan objeler tasarlayarak geri dönüşüme katkı sağladılar. Ayrıca tüm AstraZeneca çalışanlarına, sağlıklı plastikten yapılma katlanabilir suluklar hediye edildi ve böylece plastik atım oluşumunun azaltılmasına katkı sağlandı.

Kampanyanın bir diğer sürprizi ise, AstraZeneca Tiyatro Kulübü’nün haftanın açılışında ve kapanışında sergilediği eğlenceli skeçlerdi. 

 

AstraZeneca Hakkında

AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler - renal & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tr adresimizi ziyaret edebilir veya https://www.linkedin.com/company/astrazeneca/ ile Linkedin'den, https://www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ ile Facebook'tan, https://www.instagram.com/astrazenecaturkiye/ ile Instagram'dan takip edebilirsiniz.