AstraZeneca iki yıl üst üste dünyanın en sürdürülebilir 100 şirketinden biri seçildi

AstraZeneca, dünyanın en sürdürülebilir şirketlerinin yer aldığı “Corporate Knights Global 100” listesinde bu yıl da yer aldı.

Dünyanın en sürdürülebilir şirketlerinin yer aldığı ve her yıl güncellenen Corporate Knights Global 100 Endeksi, Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda açıklandı. AstraZeneca, sürdürülebilirliğe olan bağlılığı sayesinde bu yıl da listede yer aldı. Şirket, Toronto merkezli medya ve yatırım danışmanlığı şirketi Corporate Knights tarafından, bu yıl 15’incisi açıklanan Corporate Knights Global 100 Endeksi kapsamında iki yıl üst üste dünyanın en sürdürülebilir 100 şirketinden biri olarak seçildi ve özellikle yönetim kademelerinde cinsiyet eşitliğine yönelik uygulamaları ile öne çıktı.

AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Ecz. Serkan Barış şunları söyledi: “2018, AstraZeneca'da sürdürülebilirlik için önemli bir yıldı. Sağlığa erişimin artırılması, çevre koruma, etik ve şeffaflık konusundaki çabalarımızın bu yıl da takdir edilmesi bize gurur veriyor. AstraZeneca'nın sürdürülebilirlik yaklaşımı, sağlığı tüm çalışmaların merkezine koyuyor. Sürdürülebilirlik stratejimizin üç ayağı olan sağlığa erişim, çevre ve etik; toplum sağlığına ve çalışanlarımızın sağlığına hem de çevreye olan bağlılığımızı yansıtıyor. Bütün bunları dürüstlük, saygı ve şeffaflık merkezli, sağlıklı bir iş kültürü ile destekliyoruz. Sürdürülebilirlik yolculuğumuzda toplum, çevre ve işimiz için daha da iyisini yapmayı hedefliyoruz. Corporate Knights tarafından bu yıl da ödüle layık görüldüğümüz için gururluyuz.”


Corporate Knights Global 100 Endeksi hakkında
Global 100 Endeksi tüm sektörlerdeki en sürdürülebilir şirketlerin yer aldığı küresel bir sıralamadır. Bir finansal bilgi şirketi ve dergisi olan Corporate Knights 2019'daki sıralamayı belirlemek için, kaynak yönetimi, çalışan yönetimi, finansal yönetim, temiz gelir ve tedarikçi performansını kapsayan 21 ana ölçüt kapsamında, 7.536 şirketi değerlendirdi.  Global 100, sıralamaya katılımı belirlemek için niceliksel bir yöntem kullanıyor. Her kuruluş, halka açık bilgiler kullanılarak sektördeki emsallerine göre yaklaşık 21 göstergeden oluşan bir gösterge grubuyla değerlendiriliyor.

AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler - renal & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanlarındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresimizi ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca/ ile Linkedin'den, www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ ile Facebook'tan, www.instagram.com/astrazenecaturkiye/ ile Instagram'dan takip edebilirsiniz.