AstraZeneca Türkiye, 2018’in En İyi İşverenleri arasında

400 kişiyi aşkın kadrosuyla hastaların hayatlarında anlamlı bir fark yaratmak için çalışan AstraZeneca Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü’nün 4 Mayıs 2018 tarihinde açıkladığı Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesinde 250-500 çalışan kategorisinde üçüncü olarak yerini aldı. AstraZeneca böylece, her şeyden önce insana değer veren yenilikçi ve eşitlikçi uygulamalarıyla, “İyi Bir İş Yeri” olma stratejisi doğrultusunda emin adımlarla ilerlediğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Great Place to Work Enstitüsü Türkiye’de altıncı kez düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesini açıkladı. İnsani dokunuşu yüksek kurum kültürüyle listeye girmeye hak kazanan 32 şirketten biri de AstraZeneca Türkiye oldu. 

“İnsana saygı en büyük önceliğimiz”

AstraZeneca Türkiye’nin başarısını değerlendiren AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Feyza Aysan ödül hakkında şunları söyledi: “Türkiye’de esnek çalışma ve esnek yan haklar uygulamalarını başlatan ilk firmalardan biri olarak, iş-özel yaşam dengesini ve çalışan memnuniyetini sağlama odaklı pek çok motivasyonel uygulamayı hayata geçirdik. AstraZeneca İnsan Kaynakları Ekibi olarak sürdürülebilir başarıyı hedefleyen, yenilikçi ve üretken bir insan kaynakları anlayışına sahibiz. Yeni trendleri takip edip AstraZeneca’ya uyarlayarak, çalışanlarımızı iş hayatlarında destekliyor ve başarılı olmalarını sağlayacak fırsatlar oluşturmak için çalışıyoruz. “İnsana Saygı” ilkemizin bir parçası olarak çalışanlarımızın bağlılığının düzenli olarak ölçüldüğü ve geri bildirimlerinin alındığı anketler yapıyoruz. Her şeyden önce insana değer veren bir şirket olarak bu hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlerken bu ödülü kazanmak bizler için ayrı bir motivasyon oldu.”

AstraZeneca Hakkında 

AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100’den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tr adresimizi ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca ile Linkedin’den, https://www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ ile Facebook’tan takip edebilirsiniz.