AstraZeneca Türkiye, “İnsana Saygı” ödülü aldı

Bu yıl 17’inci kez verilen Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri kapsamında AstraZeneca Türkiye, adayların başvurularını en kısa sürede yanıtlaması ve işveren marka iletişimine yönelik çalışmaları nedeniyle ödüle layık görüldü. AstraZeneca böylece, her şeyden önce insana değer veren yenilikçi ve eşitlikçi uygulamalarıyla, “İyi Bir İşyeri” olma stratejisi doğrultusunda emin adımlarla ilerlediğini gözler önüne serdi.

İnsan Kaynakları alanında yürütülen başarılı çalışmaları öne çıkarmak amacıyla her yıl iş başvurularını en hızlı ve en yüksek oranda yanıtlayan, en çok başvuru alan ve en çok istihdam yaratan şirketlere verilen 17. Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri, 23. İnsan Kaynakları Zirvesi'nde sahiplerini buldu. Kariyer.net İnsana Saygı Ödülüne layık görülen firmalardan biri de AstraZeneca oldu. AstraZeneca, 2017 yılında 39.934 başvuru alarak bu başvuruların yüzde 100’ünü cevapladı ve bu başarısıyla İnsana Saygı ödülüne layık görüldü.

AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Feyza Aysan ödül hakkında şunları söyledi: “AstraZeneca İnsan Kaynakları Ekibi olarak sürdürülebilir başarıyı hedefleyen, yenilikçi ve üretken bir insan kaynakları anlayışına sahibiz. Yeni trendleri takip edip AstraZeneca’ya uyarlayarak, çalışanlarımızı iş hayatlarında destekliyoruz ve başarılı olmalarını sağlayacak fırsatlar oluşturmak için çalışıyoruz. “İnsana saygı” ilkemizin bir parçası olarak çalışanlarımızın bağlılığının düzenli olarak ölçüldüğü ve geri bildirimlerinin alındığı anketler yapıyoruz. İnsan kaynakları alanında kısa ve orta vadede hedefimiz, önümüzdeki yıllarda da yenilikçi ve eşitlikçi uygulamalarla birlikte “İyi Bir İş Yeri” olma stratejimiz doğrultusunda ilerlemek. Her şeyden önce insana değer veren bir şirket olarak bu hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlerken çalışanlarımız dışında şirketimize başvuran adaylar nezdinde de bu ödüle layık görülmek gücümüze güç kattı.”

AstraZeneca Hakkında 

AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100’den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tr adresimizi ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca ile Linkedin’den, https://www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ ile Facebook’tan takip edebilirsiniz.