AstraZeneca Türkiye çalışanları gelişim için "Kampüse Döndü!"

Çalışan gelişimini her zaman faaliyetlerinin merkezine koyan AstraZeneca Türkiye, “Gelişim Kampanyası” etkinliklerinin üçüncüsünü 8-10 Kasım 2017 tarihleri arasında “Kampüse Dönüş” teması altında gerçekleştirdi. 3 farklı şehirdeki 3 farklı üniversitede düzenlenen etkinliklerde çalışanlar hem mizah, ekonomi, gelecek ve kişisel gelişim de dahil olmak üzere çok farklı konularda,  birbirinden başarılı ve etkileyici konuşmacıları, hem de ilham veren hikayeleriyle kendi iş arkadaşlarını kampüs ortamında dinleme şansı buldu. 

AstraZeneca Türkiye, "Gelişim, bir sonraki adım bizim" sloganıyla ilk kez 2015’te başlattığı ve yılda bir organize ettiği Gelişim Kampanyalarının üçüncüsünü, bu yıl 8-10 Kasım 2017 tarihlerinde “Kampüse Dönüş” temasıyla İzmir’de Ege Üniversitesi’nde, Ankara’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde ve İstanbul’da Koç Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. AstraZeneca çalışanları sürekli gelişimin merkezlerinden olan üniversite kampüslerinde buluştu. Etkinlikler kapsamında çalışanlar sadece mesleki gelişime yönelik konularda değil, çok farklı başlıklarda birbirinden başarılı ve etkileyici konuşmacıları kampüs ortamında dinleme şansı yakaladı. Etkinlikte Erdil Yaşaroğlu, Doç. Dr. Deniz Gökçe, Dr. Özgür Bolat, Prof. Dr. Özgür Demirtaş ve Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu gibi başarılı isimler konuşmacı olarak yer aldı. Ayrıca ilham veren hikayeleriyle AstraZeneca çalışanları ve Yönetim Kurulu üyeleri de arkadaşlarıyla söyleşmek için sahnelere çıktı. Çalışanların fiziksel olarak bulunamayacağı kampüslerde düzenlenen konuşmaları da takip edebilmeleri için konuşmalar internet üzerinden canlı olarak yayınlandı. Gelişimin hayatın her alanında olduğuna dair inançla, program kapsamında ayrıca sanat ve gezi etkinlikleri de düzenlendi.

AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Eczacı Serkan Barış, Gelişim Kampanyası konusunda şunları söyledi: “Gelişime verdiğimiz önemin ve iyi bir iş yeri olma hedefimizin parçası olarak düzenlediğimiz pek çok faaliyetin yanı sıra son üç yıldır “Gelişim: Bir sonraki adım bizim” diyerek AstraZeneca Gelişim Kampanyası’nı hayata geçiriyoruz. 2015’te “Gelişim Haftası” kapsamında gelişim odaklı günler düzenlemiş, 2016’da sürekli gelişim hızımızı koruyarak “birbirimizden öğrenme” kültürümüzle Gelişim Kampanyası’nı devam ettirmiştik. Bu yıl da yepyeni bir heyecanla gelişimin en önemli merkezlerinden olan üniversite kampüslerinde “Kampüse Dönüş” temasıyla buluştuk. Yeniden kampüs havasını soluduğumuz bu etkinliklerin tüm çalışanlarımız için artı değer yaratacağından eminim.”

AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Feyza Aysan ise şunları söyledi: “AstraZeneca İnsan Kaynakları Ekibi olarak sürdürülebilir başarıyı hedefleyen, yenilikçi ve üretken bir insan kaynakları anlayışına sahibiz. Her şeyden önce insana değer veren bir şirket olarak çalışanlarımızın bireysel ve mesleki gelişimini de bütün faaliyetlerimizde ön plan planda tutuyoruz. AstraZeneca’da sürekli gelişim en büyük hedeflerimizden biri. Yeniliklere ve gelişime olan bağlılığımızla düzenlediğimiz Gelişim Kampanyası “Kampüse Dönüş” etkinliklerinin çalışanlarımız tarafından ilgiyle takip edilmiş olması çok heyecan ve mutluluk verici.”

AstraZeneca Hakkında

AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100’den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tr adresimizi ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca-turkey ile Linkedin’den takip edebilirsiniz.