AstraZeneca Türkiye Gönüllülük Takımı’ndan, Konya Hüyük Mevlana İlköğretim Okulu’na kütüphane desteği

AstraZeneca Türkiye çalışanları tarafından, insan ve toplum için artı değer üretme hedefiyle kurulan AstraZeneca Türkiye “Daha İyi Bir Yaşam için Gönüllüyüz” Gönüllülük Takımı, Konya’nın Hüyük ilçesinde bulunan ve taşımalı eğitim sistemiyle eğitim veren 350 mevcutlu Mevlana İlköğretim Okulu’na yepyeni bir kütüphane kazandırdı.

İnsan ve toplum için artı değer üretme isteği ve ihtiyacından doğan gönüllülük ruhuyla yola çıkan AstraZeneca Türkiye “Daha İyi Bir Yaşam için Gönüllüyüz” Gönüllülük Takımı 2017 yılı faaliyetlerine, çocukları merkeze aldığı anlamlı bir aktiviteyle başladı ve Konya’nın Hüyük ilçesinde bulunan Mevlana İlköğretim Okulu’na bir kütüphane kazandırdı.

Konya’nın Hüyük ilçesindeki Mevlana İlköğretim Okulu, 1’inci sınıftan 4’üncü sınıfa kadar toplam 350 öğrenciye eğitim veriyor ve çevredeki 11 köyde ikamet eden çocuklar taşımalı eğitim sistemiyle öğrenim görmek üzere bu okula geliyor. Okuldaki 350 öğrenciye güzel bir kütüphane kazandırma hedefiyle yola çıkan AstraZeneca Gönüllülük Takımı, ihtiyaç duyulan kitapların alınmasını ve kütüphanenin fiziksel koşullarının iyileştirilmesini üstlendi. Çeşitli şehirlerden gelen Gönüllülük Takımı üyeleri, Konya Hüyük’teki Mevlana İlköğretim Okulu’nda buluştu ve Türkiye’nin dört bir yanında bulunan AstraZeneca çalışanlarının aldıkları kitapları el birliğiyle yerleştirdi. Hüyük Kaymakamı’nın açılışını yaptığı kütüphanede 4’üncü sınıf öğrencileriyle birlikte ilk okuma etkinliği yapıldı ve kütüphane kullanıma açıldı. Yeni kütüphane okul yönetimi, veliler, öğrenciler, İlçe Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü’nden son derece olumlu geri bildirimler aldı.
 
AstraZeneca Hakkında  

AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok iş birliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100’den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com/Turkey adresimizi ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca-turkey ile Linkedin’den takip edebilirsiniz.