AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanlığı görevine Serkan Barış atandı

2002 yılından beri AstraZeneca’da görev yapan ve 5 yıldır Yönetim Kurulu üyesi olan Serkan Barış, vekaleten AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı olarak atandı.

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde lisans ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan ve daha önce Deva Holding ve Bayer’de pazarlama rollerinde görev almış olan Serkan Barış, 2002 yılından bu yana AstraZeneca’nın tanıtım faaliyetlerinde bulunduğu tüm tedavi alanlarında farklı görev ve pozisyonlarda çalıştı. AstraZeneca Türkiye’de Ürün Yöneticiliği, Grup Ürün Yöneticiliği, Pazarlama Müdürlüğü, Pazarlama Direktörlüğü, Ticari Satış Kanalları Direktörlüğü ve İş Birimi Direktörlüğü yapan Serkan Barış’ın vekaleten aldığı yeni görevi AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanlığı oldu. Serkan Barış bu görevinde AstraZeneca’nın hasta odaklı yaklaşımına uygun şekilde karşılanmamış tedavi ihtiyaçlarına çözümler getirecek yenilikçi projeler için çalışacak, tüm resmi konularda ve yetki limitlerinde Ülke Başkanı görevlerine sahip olacak.

AstraZeneca Hakkında 

AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok iş birliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100’den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com/Turkey adresimizi ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca-turkey ile Linkedin’den takip edebilirsiniz.