AstraZeneca, üst üste dördüncü kez Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi'nde

AstraZeneca, tüm alanlarda cinsiyet eşitliğini destekleyen politikaları, kurum içi ve kurum dışı toplumsal cinsiyet eşitliği faaliyetlerindeki başarıları çalışmaları nedeniyle Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde üst üste dördüncü kez yer aldı.


Cinsiyet eşitliğini destekleyen şirketlerin performansını izleyerek değerlendiren, dünya çapındaki en kapsamlı araştırmalardan olan 2022 Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’ne (GEI) giren şirketler belli oldu. AstraZeneca, kurum içi ve kurum dışı toplumsal cinsiyet eşitliği faaliyetleri ve politikasındaki başarısıyla beş kriterde ölçülen endeksteki 418 şirketten biri oldu ve üst üste dördüncü kez Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi'nde yer alarak önemli bir başarıya imza attı. Endeks cinsiyet eşitliğini şu beş kriter üzerinden ölçüyor: Kadın liderliği ve yetenek gelişimi, eşit ücret ve cinsiyete dayalı ücret eşitliği, kapsayıcı kültür, cinsel tacize karşı politikalar ve kadınları destekleyen marka.

Konuyla ilgili açıklama yapan AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Ecz. Serkan Barış, “İşe alımda fırsat eşitliği, yönetim kurulunda kadın temsili, esnek çalışma, kapsayıcı iş gücü, kadınlara yönelik destekleyici politikalar gibi farklı alanlarda hayata geçirdiğimiz başarılı uygulamalarımızla, dünya genelinde cinsiyet eşitliği konusunda en saygın endekslerden biri olarak kabul edilen Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’ne girmeye hak kazanmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İnovasyonlar, geleneksel düşünce yapısına meydan okuyarak gerçekleşebilir; biz bu bakış açısını benimseyerek çalışanlarımız ile yenilikçi yaklaşımlar ve fikirler geliştirebildiğimiz çok çeşitli bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin de bu düşünme ve üretme yaklaşımının ana bileşenlerinden biri olduğuna inanıyoruz. Cinsiyetle ilgili kriterlerin gönüllü olarak açıklanması ile oluşturulan bu endekste dört yıldır üst üste yer almak, tüm alanlarında cinsiyet eşitliğini destekleyen kapsayıcı bir ortamı teşvik ederek, toplumsal cinsiyet eşitliği ve şeffaflığa olan bağlılığımızı yansıtıyor.” dedi.  

İlgili Kişi:  

Dilek Özcan
Bordo PR
0533 927 23 93
dileko@bordopr.com

AstraZeneca Hakkında    

AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN), özellikle onkoloji, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalıklar, solunum ve immünoloji olmak üzere üç tedavi alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan küresel, bilim odaklı bir biyofarmasötik şirketidir. Genel Merkezi İngiltere’nin Cambridge kentinde bulunan AstraZeneca, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve şirketin yenilikçi ilaçları dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresini ziyaretedebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca  ile  Linkedin’den www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/  ile Facebook'tan, www.instagram.com/astrazenecaturkiye/, www.instagram.com/astrazenecaturkiyekariyer ile Instagram'dan ve https://www.youtube.com/astrazenecaturkiye ile Youtube’dan takip edebilirsiniz.