AstraZeneca’nın “Hey Genç! Harekete Geç!” projesi PRİDA İletişim Ödülleri’ni kazandı

AstraZeneca Türkiye, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite ve egzersizin önemini vurgulamayı ve gençlerin yaratıcılık becerilerini ortaya çıkararak okullar arasında paylaşım sağlamayı hedefleyen “Hey Genç! Harekete Geç!” projesiyle PRİDA Ödülleri'ndeki "Topluluk Yaratımı ve Yönetimi" ve "Kullanıcının Ürettiği İçerik" kategorilerinin kazananı oldu.

AstraZeneca Türkiye, topluma değer katmak hedefiyle yola çıkan, sürdürülebilir bir yaklaşım benimseyen, sınırları zorlayan ve ölçülebilir başarılı sonuçlar elde eden projelerin yarıştığı PRİDA Ödülleri’nde iki heykeli birden almaya hak kazanarak önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. 

AstraZeneca Türkiye, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite ve egzersizin önemini vurgulamak ve gençlerin yaratıcılık becerilerini ortaya çıkararak okullar arasında paylaşım sağlamak amacıyla T.C. Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye Diyabet Vakfı ve TOÇEV iş birliğiyle hayata geçirilen “Hey Genç! Harekete Geç!” projesi ile, Dijital ve Sosyal Medya kategorisinin altında yer alan “Topluluk Yaratımı ve Yönetimi" ve "Kullanıcının Ürettiği İçerik" ödüllerinin sahibi oldu.

AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Ecz. Serkan Barış, Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği ICCO’nun Türkiye temsilcisi olan İDA’nın düzenlediği PRİDA Ödülleri’nde “Hey Genç! Harekete Geç!" projesiyle gösterdikleri üstün başarı hakkında şunları söyledi: “AstraZeneca olarak yaşama değer katan ilaçları keşfetmek için bilimin sınırlarını zorlarken, faaliyette olduğumuz tüm coğrafyalarda olduğu gibi Türkiye’de de topluma değer katmak için çalışıyoruz. “Hey Genç! Harekete Geç!” projesiyle Global Genç Sağlığı programımız kapsamında toplum sağlığının temel ve en önemli bileşenlerinden biri olan gençlerin sağlıklı yaşam bilincine odaklanmayı hedefledik. Projemizle böyle önemli bir organizasyonda iki ödülü birden kazanmaktan gurur duyuyoruz.”

 

AstraZeneca Hakkında 

AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler - renal & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tr adresimizi ziyaret edebilir veya https://www.linkedin.com/company/astrazeneca/ ile Linkedin'den, https://www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ ile Facebook'tan, https://www.instagram.com/astrazenecaturkiye/ ile Instagram'dan takip edebilirsiniz.